Izaicinājumu alkstošie pirmo reizi Liepājā startēs Drosmes skrējienā Atpakaļ

Šoruden, 22. septembrī, aktīvās atpūtas vietā “Beberliņi” pirmo reizi Liepājā norisināsies piedzīvojumu un izturības pasākums – “Drosmes skrējiens”, kura 7 kilometru garajā šķēršļu trasē izaicinājumu alkstošie varēs pārbaudīt savas fiziskās un mentālās spējas. Drosmes skrējieni vairākās vietās Latvijā norisinās jau trešo gadu. Šogad skrējiena 1. posms norisinājās Ikšķilē, bet 1. septembrī tas norisināsies Cēsīs, Gaujas Nacionālā parka teritorijā, un noslēgsies 22. septembrī Liepājā.

Drosmes skrējiens Liepājā būs atraktīvas piedzīvojumu sacensības brīvā dabā ar apmēram 7 kilometru garu trasi, kas vīsies cauri Beberliņu atpūtas vietai un tās piegulošajai teritorijai. 22. septembra sacensības savā formātā ir līdzīgas iepriekšējos gados Liepājā organizētajam Karostas mezglam, lai gan Drosmes skrējiena organizatori trasi bez Beberliņu taku dabiskajiem šķēršļiem – grāvjiem, dubļu bedrēm un citiem dabas veidojumiem, papildinās ar dažāda lieluma un formas mākslīgi konstruētiem šķēršļiem.

“Sacensību trasē dalībniekiem ceļā uz finišu vajadzēs pieveikt vismaz 35 šķēršļus, kas vienmērīgi izvietoti visā trases garumā, lai ikviens sajustu piedzīvojuma garšu,” norāda sacensību organizators Mārtiņš Vēvelis no Drosmes aģentūras. “Trasē dabiskos šķēršļus papildināsim ar mākslīgi veidotajiem, lai pārbaudītu dalībnieku spēku, veiklību un ātrumu, pārvarot koka barjeru sienas, virvju tīklus, dzeloņstieples, auto riepas, ledainus ūdens baseinus utt. Trasi interesantāku padarīs arī dažādi citi distances uzdevumi - smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana, traktora riepu velšana un arī atmiņu testi.”

"Pārvietošanās notiks pa dažāda veida segumiem: smiltīm, ūdeni, dubļiem, purvu, mežu, betonu. Ir jābūt gataviem samērcēties," brīdina organizatori. Ņemot vērā iepriekš minētos apstākļus, dalībniekiem kā obligāts ekipējums ir apavi, jo trasē var būt ķieģeļu lauskas, zari, utt. Tāpat tiek rekomendēts uzvilkt garās bikses, kreklu ar garām piedurknēm un cimdus. Organizatori norāda: "Sacensībās startējiet ar apaviem un apģērbu, ko nebūtu žēl sabojāt, kā arī nodrošiniet sev maiņas drēbes."

Skrējiena mērķis ir popularizēt  veselīgu  dzīvesveidu,  fitnesa  un  skriešanas  kultūru, sniegt dalībniekiem un skatītājiem pozitīvas emocijas, motivāciju un kopības sajūtu. “Drosmes skrējiena filozofija nav nodzīt dalībnieku pa dubļiem ar nenormālu cīkstēšanos ar sevi, bet ir vienkārši aicinājums gūt baudu no dalības sacensībās ar zināmu grūtības pakāpi, izjust piedzīvojumu un uzdrīkstēties vairāk!” uzsver organizators.

Sacensībās var piedalīties jebkura pilngadību sasniegusi persona. Dalībnieki aicināti pieteikties sacensībām sieviešu, vīriešu un komandu klasēs. Komandas var būt vīriešu, sieviešu, kā arī jauktos sastāvos. Komanda ir 4-6 cilvēku grupa. Neatkarīgi no pārstāvētās klases, distanci komanda veic kopā un pilnā sastāvā. Par komandas finiša laiku tiks uzskatīts pēdējā biedra finiša laiks. Ņemt dalību sacensībās no 14 gadu vecuma var tikai ar vecāku vai aizbildņa rakstisku atļauju, bet vēl jaunāki var doties trasē tikai vecāku vai aizbildņu pavadībā.

Sacensību distancē būs izvietots vismaz viens atsvaidzināšanās punkts, kurā būs pieejams ūdens un augļi.

 

Dalībnieki, kuri piedalījušies citos Drosmes skrējiena posmos atzinīgi novērtē trases pārbaudījumus. “Patīkami bija izturēt šķēršļus, kuros vajadzēja parādīt ne tikai savu fizisko spēku, bet arī izmantot prātu, lai pieglabātu kādu kodu un citā vietā to nosauktu. Daudz piedzīvojumu, emocijas labas, vienīgi apavi izšķīda,” atstāsta dalībnieki pēc finiša Drosmes skrējienā Ikšķilē.

Jāatzīmē, ka ar vērtīgām piemiņas balvām tiks apbalvoti 1. – 3. vietu ieguvēji vīriešu un sieviešu grupās, kā arī trīs ātrākās komandas.

Lai laicīgi un atbilstoši sagatavotos septembrī gaidāmajām sacensībām, pirmdienās, no 27. augusta, Drosmes aģentūras sadarbības partneris Liepājā – cīņu un fitnesa klubs “Ballistic boxing club” organizēs četru bezmaksas treniņu ciklu svaigā gaisā, jeb Drosmes vakarus, kuros ikviens aicināts iesaistīties, lai gatavotos Drosmes skrējienam gan fiziski, gan mentāli. Šie vakaru treniņi dos iespēju sagatavot ķermeni, lai piedzīvojumu sacensības tiktu aizvadītas patīkamā un veselīgā gaisotnē. Treniņi tiks veidoti tā, lai ikviens varētu pielāgoties un palielināt savas spējas, uzlabojot arī vispusīgu fizisko sagatavotību. Drosmes vakari arī palīdzēs noskaņoties un saņemties paveikt ko interesantu un savādāku, gūstot daudz dažādu pozitīvu emociju. Par Drosmes vakariem plašsaziņas līdzekļos sekos detalizētāka informācija.

Sacensībām var reģistrēties mājaslapā drosmesskrejiens.lv līdz 19. septembrim, kā arī sacensību dienā. Reģistrācija sacensību norises dienā iespējama tikai gadījumā, ja kādā no starta laikiem pieejamas brīvas vietas. Reģistrēties sacensībām var katrs dalībnieks individuāli. Komandu distancei reģistrāciju var veikt komandas izvēlēta viena persona, kas uzņemas atbildību, ka informēs katru reģistrēto komandas dalībnieku par pasākuma nolikumā minētajiem noteikumiem.

Drosmes skrējienu Liepājā organizē biedrība “Drosmes aģentūra” ar Liepājas pilsētas atbalstu.Pēdējie labojumi: 2022-09-23 17:44:36